Merhaba Arkadaşlar,

Size Trafik tescil belgesi nasıl yenileyeceğinizi anlatacağım. Araç genel muayene sonrası trafik tescil belgenizde araç muayene pulu yeri kalmamışsa, Muayene sonrası size verilecek 2 adet avrak ile Trafik şube müdürlüğüne gitmeniz gerekmektedir. Trafik şube müdürlüğüne direk giderseniz işlem yapamazsınız, randevu almanız gerekmektedir. Randevu almadan önce diğer gerekli evraklara bir göz atalım. Trafik tescil şubesi'nin talep ettiği evraklar;

trafik tescil belgesi yenileme için gerekli evraklar;

  1. Dilekçe
  2. Zorunlu mali sorumluluk sigortası FOTOKOPİSİ
  3. T.C. NOLU KİMLİK ASLI FOTOKOPİSİ
  4. Kimliğinizin Aslı
  5. MUAYENE YAPTIRAN ARAÇLARDA MUAYENE EVRAKLARI (2 adet 1. evrak muayene pulu bulunan evrak 2. evrak muayene raporudur.)

  Gideceğiniz Trafik tescil şube müdürlüğü arayarak randevuların ne zaman açıldığını sormanızda yarar var. Çünkü kısıtlı sayıda ve sadece ertesi günü için randevu verilmektedir. Randevuların ne zaman açılacağını sorduktan sonra o saatten 5 dk önce ve yarım saat sonrasına kadar sürekli denemelisiniz. Randevuyu aldınız ve yukarıda yazdığım evrakları eksiksiz olarak randevu saatinde trafik şubeye gittiğinizde, sorunsuz bir şekilde belgenizi yenileyebilirsiniz. Eğer bir ara bilgisayar başından kalkıp giderseniz randevular hemen doluyor. Sizin işinizde ertesi güne kalıyor.

trafik tescil belgesi yenileme randevu için tıklayınız.

http://www.avrasyarehberi.com/files/muayenedoldu.doc